18 stycznia, 2023, 17:00

Koncert dyplomowy studentek studiów licencjackich specjalności rytmika/18.01.2023

18 stycznia, 2023
Plakat dyplomu rytmiczek przedstawia stojące w kręgu dziewczęta, zawiera też informacje o koncercie
W programie kompozycje ruchowe utworów muzycznych, przygotowane pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Kupsik,  dr hab. Kingi Ceynowej, dr hab. Agnieszki Chenczke-Orłowskiej, dr Joanny Lange oraz dr Anny Kokocińskiej.

Wystąpią:

Zuzanna Czerniak

1 .Matthew Weyer – Press ze zbioru Spinning Yarns

Wykonawcy – klasa V Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego, w składzie:
Elżbieta Chudyga, Nina Głodek, Ida Hintz, Lena Kołaczek, Gabriela Linkowska, Antonina Ławrynowicz, Lilia Maksymiuk, Maria Możdżyńska, Inka Nastawska, Teresa Sobczak, Halszka Strugała, Anna Szlegel, Natalia Tylkowska.

2. David Watkins – Berceuse nr 2 z cyklu Sześć utworów na harfę

Wykonawcy – klasa II Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu, w składzie:
Zofia Biernacka, Aleksandra Florek, Mia Górczyńska, Hanna Jeremicz,  Helena Kolińska, Zuzanna Łuczak, Maja Salmonowicz,  Nina Salmonowicz, Lena Włodarczak.

Nauczyciel rytmiki – mgr Daria Witlewska

Katarzyna Jozel

1. Carl Czerny – Etiuda 365 nr 31

Wykonawcy – klasa III Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego, w składzie:
Joanna Bana, Jagoda Białas, Zuzanna Florek, Milana Kaplenko, Anastazja Kycia, Jagna Łuczak, Estera Matwiejczuk, Kaja Mikołajewska, Maria Palpuchowska, Sara Piekarska, Marcelina Satanowska, Milena Skowrońska.

2. Friedrich Burgmüller – Harmonia Aniołów 100 nr 21

Wykonawcy – klasa III c Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  im. Karola Kurpińskiego, w składzie:
Julia Antkowiak,  Iga Głowacka, Amelia Kędzia, Helena Kowalczyk, Antonina Kowalewska, Zofia Pelant, Henryk Podgórski,  Zofia Rzeczkowska, Marcelina Siwek.

Nauczyciel rytmiki – mgr Lidia Szygulska

Natalia Malicka

1. Samuił Majkapar – Bajeczka z cyklu Biriulki 28 nr 10

Wykonawcy – klasa III Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, w składzie:
Lucjan Banasik, Urszula Brzozowska, Alicja Cieniuch, Tekla Ernst, Emilia Gardo, Piotr Koryzma, Antonina Leonarczyk, Anna Łabuda, Maximilian Łuczak, Julia Matuszek, Gabriela Olech, Brunon Przybyłowicz, Franciszek Walich.

Wykonanie muzyczne – Adam Budel

Nauczyciel rytmiki – mgr Agnieszka Nowak

2. Romuald Twardowski – Piesek i kot ze zbioru Kolorowe nutki

Wykonawcy – klasa III Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  im. Karola Kurpińskiego, w składzie:
Julia Bajon,  Barbara Janicka, Szymon Kowalski, Maciej Sidorowicz, Michał Sidorowicz, Ignacy Skalec.

Wykonanie muzyczne – Anna Budel i Adam Budel

Nauczyciel rytmiki – mgr Krystyna Jarosz-Derewecka

Aleksandra Nahorska

1. W.A. Mozart – London Sketchbook K.Anh. 109b: No.38, Andante in E-flat major, K.15nn

Ewa Kulikowska, Nadelina Mała-Szeluncowa, Celina Nowak, Jan Pawlak, Aleksandra Peplińska, Franciszek Piotrowski, Mikołaj Purgat,      Elżbieta Pyziak, Piotr Roemer, Krzysztof Sykulski, Gabriela Świdzińska, Natalia Wilińska, Marcela Wołonkiewicz.

Fortepian– Amelia Białoskórska

Nauczyciel rytmiki – mgr Magdalena Marcinkowska-Sauer

2. Evgeny Lavrenenkov – After the Battle

Wykonawcy – klasa IV Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego, w składzie:
Anastazja     Banyś,    Maja Kubicka, Anastazja Kuźmicz, Aurelia Marcinkowska, Daria Morawska, Barbara Pawik, Agata Polewska, Amelia Torz, Łucja Wlazełko, Julia Zwierzchowska.

Wykonanie muzyczne – Eryk Zborowski

Qiulin Tang

1. Chu Wanghua – Kwiat Jaśminu

Wykonawcy – klasa I Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, w składzie:
Anastazja Bartkowiak, Kacper Chala Puello, Gabriela Czernecka, Zofia Ejsymont, Kelechi Fumnanya, Amelia Gumna, Szymon Handke, Aleksander Kaczor, Weronika Kołodziejska, Filip Kreczyński, Martyna Kucharska.

Nauczyciel rytmiki – mgr Magdalena Marcinkowska-Sauer

2. Shinichi Suzuki – Allegretto

Wykonawcy – klasa I Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  im. Karola Kurpińskiego, w składzie:
Maciej Elsner, Antoni Fechner, Addyson Hollis, Helena Janicka, Dominika Leoniak, Stefan Łuczewski, Jasmine Ohwojero, Marek Pilarczyk, Zofia Rogala, Jadwiga Stankiewicz,  Helena Stefaniak, Kalina Waśko.

Nauczyciel rytmiki – dr hab. Agnieszka Chenczke-Orłowska

Marta Wlazło

1. Niccolo Paganini – Taniec czarownic

Leon Drygas, Ryszard Gąsiorek, Bogusław Graca, Aleksander Kapluk, Aleksander Litwiniak, Julian Nowak, Lea Piechanowska, Klaudia           Slodan, Adrianna Tryler, Valentina Vettori, Milena Werbińska, Emilia Żołyniak.

Wykonanie muzyczne – Aleksandra Nahorska i Jakub Szałkowski

Nauczyciel rytmiki – mgr Agnieszka Nowak

2. Feliks Rybicki – Kołysanka

Wykonawcy – klasa I Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego, w składzie:
Max Begbie, Rozalia Brzezińska, Nina Kokocińska-Walczak, Edward Matwiejczuk, Julia Olewniczak, Szymon Pawlik, Franciszek Piekut, Natalia Psuty, Amelia Roztoczyńska, Aleksandra Staniewska, Jan Szulc, Kamil Zwierzchowski.

Wykonanie muzyczne – Aleksandra Nahorska

Wstęp WOLNY